Haarlem - zabytkowe miasto w Holandii

Haarlem to chyba jedyne miasto w Holandii, które nieco zwiedziliśmy.
Uważane jest za centrum handlu cebulkami tulipanów w Holandii, chociaż my tego nie zauważyliśmy ;) Może dlatego, że nieco spóźniliśmy się na coroczną paradę kwiatów, która odbywa się w ostatni weekend kwietnia. Na lovetravel.pl opisana w taki sposób: "Wszyscy liczący się producenci kwiatowi przygotowują kompozycje kwiatowe na ogromnych platformach. W sobotę rano wyruszają one w 40-kilometrową trasę z Noordwijk do Haarlemu, gdzie docierają około godz. 21. Spośród wszystkich kompozycji wyłaniany jest zwycięzca. Przez całą niedzielę można je podziwiać stojące wzdłuż głównej ulicy Haarlemu. Niesamowite wielobarwne kompozycje kwiatowe i oszałamiający zapach pozostawiają niezapomniane wrażenie."
Jak każde holenderskie miasto, również Haarlem jest pełne rowerów, które można zobaczyć niemal wszędzie :) Na rowerze też chyba najlepiej je zwiedzać, ze względu na ograniczenia w ruchu w pobliżu miejsc turystycznych oraz dość wysokie opłaty parkingowe.
Wybierając się do Holandii warto mieć, więcej gotówki w portfelu ze względu na fakt, iż popularne w Polsce karty Visa czy MasterCard są honorowane w niewielu sklepach, czy automatach. Dominują karty Maestro i inne mniej znane w naszym kraju.Komentarze

Popularne posty