Kambodża - Siem Reap - Cambodia

Siem Reap - miasto przez, które przewija się większość turystów zwiedzających Kambodżę. To właśnie przez to miasto docieramy do kompleksu Angkor. Tu bogactwo miesza się z biedą, wielkie, lśniące nowością pickupy, przeplatają się tuk-tukami i tradycyjnymi khmerskimi, drewnianymi wozami.

Położenie Siem Reap sprawia, że praktycznie wszystko w tym mieście podporządkowane jest turystyce. Tutaj podobnie jak w całej Kambodży drugą walutą jest dolar amerykański. Najczęściej też słyszanym zwrotem jest: one dollar ;) Niestety turystyczny charakter miasta sprawia, że ceny są zdecydowanie wyższe niż w innych miastach Kambodży. Oczywiście spokojnie można zjeść na ulicy pyszne, khmerskie dania za niewielkie pieniądze. Dla odważnych grillowane szczury polne, albo skorpiony czy wielkie pająki, dla tych mniej odważnych krewetki, kraby, kalmary oraz dania z kurczaka, wieprzowiny,  wołowiny, całe pieczone kaczki i przepiórki... 

Na targowiskach można kupić wyroby miejscowych rzemieślników i artystów, np. wycinanki ze skóry lub kambodżańskie pejzaże malowane na płótnie. Warto się targować, bo sporo można zejść z ceny :)

 


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty